Akci úspěšně ohlásil Martin „Fíša“ Fišer, který tuto akci poprvé, a ne naposled, moderoval. Přivítal zúčastněné, poděkoval sponzorům a na pódiu přivítal první kapelu z Bechyně s názvem ERRROR. Hrají spolu od listopadu roku 2009. Poprvé vystoupili v loňském roce a od té doby koncertují. Letos křtili své CD Železná košile v Bechyňském kulturním domě, které nahrávali také v Bechyni a to konkrétně ve Studiu B. Před jejich vystoupením proběhla i soutěž o jejich CD pro, které si nejrychleji doběhl vášnivý fanoušek. Uvolnili prostor druhé kapele, která je také z Bechyně s názvem WATERPIPE. Byli domluvení narychlo, ale i tak předvedli dobrý výkon. Třetí měli vystoupit MONOTONIC STEREOTYP. Přišli, nazvučili, našli kytaristu, kterému pomohli najít kytaru. Postavili ho na nohy, ale prostě byl tak „unavený“, že to opravdu nemohl odehrát. Než vystoupila čtvrtá kapela v pořadí probehla soutěž o jízdu na koni. Nejlépe zařehtal zpěvák kapely Errror Jindra, který výhru věnoval své ženě Ivoně. Ale měl to těsné, dotahoval ho bubeník Waterpipe Maatý. Pak tedy vystoupilakapela VOLNEJ PRŮBĚH z Jistebnice. Vznikly na jaře 2009. Začínali jako tříčlenná kapelka, momentálně hrají v 5ti členech. Hrají melodický punk-rock a nahráli demo a CD s názvem A dááál? Opravdu všechny bavili. Lidé byli skvělý. Začalo se tančit a fanynky donutily sundat triko nejen kytaristu (kulturistu) Filipa, ale letělo dolů i ze zpěváka Reje (Michala). Kluci si koncert velmi užili. Následovalo vystoupení kapely, která přijela až z Čáslavi. Začátky CIVILNÍ OBRANY se dají počítat od roku 2005. Často měnili sestavu, ale této formaci z Čáslavi to jenom prospívá. V roce 2007 vydali CD Konkurz a před 2 lety CD So:wA. Tato kapelka je také ztělesněním krásy. Spojila se zde skvělá muzika a moc pěkní muzikanti.
Všude okolo v kukuřici byly vidět hlavy hnojících návštěvníků. Možná právě proto, že se na své vystoupení chystala kapela ŽLUTÝ FIJALKY. Kdo by je neznal. Vrací se ke kořenům bigbeatu. Jejich snažení začalo před zhruba 15ti lety. Po roce hraní si, ale dali pauzičku. Po omlazení poloviny kapelky a zhruba půlročním trápení v místní pastoušce se pokusili odmaturovat na prvním koncertu. Nyní se už tři roky snaží rozhejbat každého posluchače, který navštíví koncert či vystoupení svižným rytmem a českými texty! Teď už jen soutěž o CD poslední kapely COMA HEPATIS. Hlasivky se vyřval jeden nadšenec a pak už přišel energický hardcore z Bechyně jehož historie by se dala počítat od roku. Kluci jsou na vrcholu svých sexuálních i hudebních sil a zahráli písně z jejich CD Mejdej, které vydali loni.
Začalo pokapával a už byli tři ráno. Účastníci se rozprchli, takže afterparty neproběhla.
Je také nutné říci, že o zvuk se letos zasloužil Jan Škorec a o světla jeho bratr Jakub, které Fíša nazval Patem & Matem :-)
Slovo na závěr:
Děkujeme všem co přišli. Po náročných přípravách a uklízení, které na nás čekalo další den bychom tento fesťáček chtěli prohlásit za vydařený. Děkujeme i počasí, které bylo jaké bylo, ale aspoň že tak.
Doufáme, že se Vám vše líbilo a na příští rok se nás tam sejde aspoň dvakrát tolik
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one