Republic of two
http://www.republic-of-two.cz/

Skupina Republic of Two vznikla v létě 2009 na cestách po Španělsku a Portugalsku. Jde o novou indie folkovou hudební formaci Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky. Na podzim roku 2010 vydali debutové album Raising the Flag, mířenou reakci na dnešní přehlušený svět plný agrese, hudebních trendů a retro kolotočů. Převážně jemné skladby v akustickém hávu (dvě akustiky, basa, cello a zpěvy) jsou nasáklé skandinávskou lehkostí a britskou melodičností.

Vystoupení doprovází výtvarník Aleš Růžička, který zaznamenává bezprostřední emoce z hudby na plátno. Při koncertech přímo na pódiu vznikají unikátní umělecká díla, jenž rozšiřují pole působnosti z hudebního zážitku.

Za album Raising the Flag byla skupina oceněna Akademií populární hudby Cenou Anděla v kategorii Objev roku 2010.


Peshata
http://www.peshata.cz/cz/

Táborská kapela co letos slaví 15 let své působnosti. Zvířecí ska- punk jistě každého chytne za srdce.


Hi-fi Petra Wajsara
http://hifiband.info/

Skupinu Hi-fi založil v roce 2002 hudební skladatel Petr Wajsar. V současném obsazení hraje od roku 2006. V letech 2008/9 kapela zvítězila ve dvou klíčových kláních: Boom Cupu v Ostravě a Startéru Live v Praze.
Hi-fi se zaměřuje na elektronickou taneční hudbu a jazz, stylové rozpětí tanečních rytmů však sahá od hip-hopu přes reggae až po techno a drum´n´bass. Originální české a anglické texty v sobě často zahrnují slovní hříčky, rytmickou mluvu a beatbox. Kromě živých nástrojů využívá skupina i elektroniky a bicích smyček. Většinu repertoáru tvoří autorské písně, podle typu akce a prostoru jsou však do programu zařazovány i jazzové standardy v tanečních a jiných úpravách.


Žlutý fijalky.
více na www.bandzone.cz/zlutyfijalky

Žlutý Fijalky je kapelka ,vracející se ke kořenům bigbeatu. Jejich snažení začalo před zhruba 15ti lety. Po roce hraní si ale dali pauzičku,aby nabrali dost sil na další útok na pódia kulturáků po celém jihočeském kraji. Po omlazení poloviny kapelky a zhruba půlročním trápení v místní pastoušce se pokusili odmaturovat na prvním koncertu. Nyní se už tři roky snaží rozhejbat každého posluchače, který navštíví koncert či vystoupení svižným rytmem a českými texty!


Dusot dusících se králíků
http://bandzone.cz/dusotdusicichsekraliku

Zavřete oči, a stále je uvidíte. Tu jejich lehkost a eleganci. Dokonce je i uslyšíte, slyšíte ten dusot? Ty pravidelné údery. Všechno se stane tak rychle, tak nečekaně.

V jejich repertoáru jsou jak coververze známých interpretů (Garry Moore, Michael Jakson, Johny Cash, Eddie Weder, Chris Cornell atd.) tak část tvoří i vlastní tvorba zaměřená především na fussion jednotlivých stylů.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one